Begrenset samvær eller samværsnekt?

Begrenset samvær eller samværsnekt?

Barn og foreldre har rett til samvær, jfr. barnevernloven § 4-19 første ledd og barnekonvensjonen artikkel 9. Når det er fattet vedtak om omsorgsovertakelse, skal fylkesnemnda og domstolene ta stilling til hvor mye samvær det skal være mellom barnet og biologisk foreldre. I spesielle saker kan det bestemmes at det ikke skal være samvær, om det er til barnets beste.

Advarsel! Dette nettstedet bruker informasjonskapsler og lignende teknologier.

Hvis du ikke endrer nettleserinnstillingene, godtar du bruken av dem. Lær mer

Jeg aksepterer